Únor

Zprávičky z naší pohodové školičky

Téma: Kamarádství

Motivační písnička:

Neopouštěj staré známé pro nové,
zvláště když jsou momentálně v nouzi.
Možná mají paměť jako slonové,
každé ráno tesknota je vzbouzí.

Zeptali jsme se:

Co znamená mít kamaráda?
Co je podle tebe kamarádství?
Je pro tebe kamarád důležitý?

Naše zapsané myšlenky a názory:
„Kamarád je člověk, na kterého se mohu kdykoli obrátit. Kamarád je pro mě důležitý. Kamarád nebo kamarádka je pro mě všechno, bez kamaráda nejsem šťastná. Opravdový kámoš vydrží. Je to někdo, komu mohu důvěřovat. Nebojím se mu svěřit tajemství, důvěřuji mu. Mám všechny ráda i tebe. Povídáme si o hodně důvěrných věcech. Cítím, že kamarád mi rozumí. Často se spolu smějeme a nevíme čemu. Rádi spolu trávíme čas, je nám spolu dobře. Mám ho rád. Zastane se mě. Nepomlouvá mě. Zajímá se o mě. Říkám mu pravdu. Pravé kamarádství je na věky. Věřím mu a je pro mne důležitý. Záleží mi na něm a zajímá mě, jak se má. Radost i starosti prožíváme spolu. Baví nás podobné věci. Všechny lumpárny děláme spolu. Můžete si říkat věci úplně na rovinu. Dá vám lajk na instagram, i když není zrovna dokonalý. Cítím, že mi rozumí. Má mě rád, takového, jaký jsem. Podporuje vás, ať se děje cokoli. Je to pro mě to nejdůležitější na světě.“

Bonus:
Vtipálek nám sice nepsal, co je pro něj kamarád, ale jeho názor také zveřejníme:
„Buďte stateční, škola je nejlepší. Škola je nejlepší farma.“

Buď jen prostě v pohodě, však nenechej nic náhodě!!!
                                           Třída 5. A