Naše úspěchy

„Po stopách Antonína Dvořáka“

Letos jsme se zúčastnili celostátní výtvarné soutěže pro žáky základních škol a gymnázií „Po stopách Antonína Dvořáka“. Soutěž vyhlásil Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami u příležitosti letošního 115. výročí jeho úmrtí. Děti se seznámily se životem významného génia, jeho tvorbou, jeho vztahem k cestování, k přírodě… a své poznatky malovaly, fotografovaly nebo mohly animovat. K tomu se však nikdo nepropůjčil.
Ze školního kola postoupili v oboru malby Markéta Červená ze 4. A, Jiří Matějka a Eliška Pavlíková z 5. B, Nela Majerová a Anna Hejrová ze 6. A, Jakub Šimonovský ze 6. B a Tereza Vandasová z 9. A.
Fotografie do soutěže zaslali Lukáš Jeníček ze 4. A a Tereza Julianne Vajďáková ze 6. B. A právě její práce získala v silné konkurenci krásné 3. místo. Děkujeme.

Jičín - město pohádky

Velkou radost nám udělali ještě v červnové výtvarné soutěži Jičín - město pohádky hned čtyři žáci. Natálie Lojínová z 6. B a Matěj Černý z 5. A. Tereza Vandasová a Karolína Spiesová již studují v Českém Krumlově. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Fond Klokánek

V červnu žáci ZŠ Jakuba Jana Ryby malovali pro Fond Klokánek. Pro dva nejúspěšnější malíře přišly odměny a diplomy. Pro Martina Slezáka a Barboru Šebkovou z 6. B. Děkujeme za pěknou reprezentaci školy.