Sport ve škole

Fotbalisti na stupních vítězů

Dne 15. 10. jeli nejstarší fotbalisté naší školy na okresní finále, do kterého postoupili z okrskové skupiny s velkým štěstím už o týden dřív. Postoupili jsme na lepší skóre o jednu vstřelenou branku.
V úvodu finálového turnaje jsme prohráli s tradičními vítězi z Březových Hor 7:0. Hoši ale nehodili flintu do žita a ve zbylých dvou utkáních zvítězili. Nejprve porazili Nový Knín 3:1 a potom Sedlec Prčice 1:0. O finále jsme se utkali s Dobříší. Utkání bylo vyrovnané, bojovné a troufnu si napsat, že jsme měli víc šancí, ale brankář soupeře výborně chytal. Zápas skončil 0:0 a přešlo se na penaltový rozstřel. Náš střelec neskóroval ani jeden, ale dobříšští dvakrát. A tak jsme se museli poprat aspoň o třetí místo. V zápase se ZŠ Školní kluci našli zbytky sil a odhodlání a s přehledem vyhráli 3:0.
Tak se zrodil nejlepší výsledek za poslední dobu u nejstarších kluků na tradičním fotbalovém turnaji. Chtěl bych poděkovat reprezentantům: Vojta Mis, Petr Buchta, Jakub Vlasák, Jakub Štěrba, Marek Jeníček, Petr Zemek, Adam Květoň, Jakub Berka, Matěj Zíb, Jan Beran, Josef Zelenka, Tomáš Částka, Michal Dokoupil, Pavel Žibřid.
O den později se okresního kola v minikopané, po postupu z okrskového kola, zúčastnili mladší žáci. Kluci v průběhu turnaje podali výborný výkon. Ve skupině postupně porazili ZŠ Bratří Čapků Příbram 1:0, ZŠ Sedlčany 3:2 a ZŠ 1. Dobříš 1:0. V semifinále potom narazili na fotbalisty z Březnice. I v tomto utkání hoši nezaváhali a zvítězili 2:1. Tímto výsledkem si zajistili postup do finále. Zde nás čekal soupeř nadmíru zdatný. ZŠ Březové hory s fotbalisty Marily Příbram. Zápas byl dlouho vyrovnaný a až větší zkušenost hráčů soupeře rozhodla o jejich vítězství v poměru 4:2. Druhé místo v okresním kole je pro naše žáky obrovským úspěchem. Všem hráčům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  Sestava žáků ZŠ J. J. Ryby: Zdeněk Žibřid, Jan Šourek, Jiří Sazima, Martin Habada, Karel Melichar, Marek Havel, Martin Haltuf, Vojtěch Berka, Karel Dražan, Ondřej Fous, Daniel Vízek.

Přespolní běh

Dne 26. září se naše škola už tradičně zúčastnila závodů v přespolním běhu. V prvních kategoriích se na pěkném čtvrtém místě umístila Skalíková Eliška a Krejčí Milan. Další krásné umístění vybojoval ve své kategorii Šourek Jan, který jako jediný z našich reprezentantů vybojoval „placku“, a to stříbrnou. V kategorii nejstarších dívek doběhla na pátém místě Pavlišenová Kateřina. Nejstarší kluci se v hodně náročné kategorii neztratili a postupně Buchta Petr, Vlasák Jakub a Zemek Petr dokončili závod na desáté, jedenácté a čtrnácté příčce. V konečném součtu všech bodů se naše škola usadila na krásném pátém místě. Všem reprezentantům děkuji za snahu, bojovnost a přístup k tak náročné disciplíně, jakou je přespolní běh.