Škola

Sport ve škole

Úspěchy ve školním roce 2022/23

2. místo v okresním finále ve florbalu mladších žaček

Nečekaného výsledku, ale hodně příjemného a zaslouženého, dosáhly mladší florbalistky. V okresním finále základních škol vybojovaly výborné druhé místo. První medaile v historii rožmitálské školy, kterou ve florbalu vybojovala děvčata. Uhrát umístění na stupních vítězů nebylo jednoduché. Nejdříve musely v okrsku v šesti zápasech přehrát všechny soupeřky z příbramských škol. Utkání byly velmi vyrovnané a fyzicky náročné. Společně se ZŠ Březové Hory nakonec postoupily do okresního kola.  V sedlčanské hale je čekaly další tři soupeřící školy. Nejdříve jednoznačně porazily GaSOŠE Sedlčany. V dalším utkání, po urputném boji, udolaly 2. ZŠ Dobříš. V posledním utkání, v boji o postup do krajského kola, podlehly ZŠ Březové Hory. Druhé místo, v kategorii mladších žaček, je sice překvapivým, ale zaslouženým osobním úspěchem dívek ze sedmých tříd Lucie Beranové, Lucie Karasové, Kristýny Hrdinové, Barbory Bernáškové, Natálie Konvičkové, Matyldy Šourkové, Terezy Kašparové, Jany Převrátilové, Terezy Kotlaříkové a Nely Melekové. Tréninková píle v hodinách tělesné výchovy a sportování v oddíle házené, kde většina z nich tráví svůj volný čas, se vyplatila.        

Mladší žákyně - foto

4. místo v okresním finále ve florbalu starších žaček

O kousek s menším úspěchem skončily starší dívky. Ve finále okresu se umístily na velmi pěkném 4. místě. Od stupňů vítězů je dělil jen horší vzájemný zápas se ZŠ Sedlčany. Přesto i čtvrté místo je nádherným umístěním pro děvčata z devátých tříd Kariny Posové, Elišky Pavlíkové, Natálie Lojínové, Lucie Chlumecké, Barbory Šebkové, Karolíny Březkové, Anežky Zemkové, Anety Novotné, Nikoly Kapounové, Markéty Kučerové, Heleny Knížetové, Elišky Fořtové, Šárky Stoklasové. 

Starší žákyně - foto

Okresní kolo ZŠ v přespolním běhu

Začátkem října proběhla v Příbrami u Nového rybníku tradiční soutěž základních škol v přespolním běhu. K závodům dorazilo celkem čtrnáct škol okresu a celkem tak závodilo 450 žáků v osmi kategoriích. Svými výsledky se mezi nimi neztratila ani rožmitálská ZŠ. V přespolním běhu nejde o soutěž jednotlivců. Je to týmová záležitost a vyhodnocují se celkové výsledky škol v každé kategorii.  A byli jsme vidět.

V nejmladší kategorii I. dívky nás reprezentovaly atletky ze třetí třídy - Zuzana Částková, Monika Částková a Lucie Matějková. Na trati 1000 m běžely výborně a vybojovaly 2. místo.  V kategorii II. hoši z pátých tříd zopakovali umístění dívek a získali rovněž 2. místo. Těsně druhý v této kategorii doběhl Adam Šurik, v družstvu s ním závodili Patrik Suchan a Martin Částka. Mezi vytrvalkyněmi z pátých tříd získala pěkné umístění Gabriela Nová, která se umístila na 4. místě a spolu se svými kamarádkami Johankou Brotánkovou a Barborou Částkovou obsadila 6. pořadí mezi školami. V nejstarší kategorii hoši IV. na trati dlouhé      2000 m běželi za ZŠ J. J. Ryby Marek Havel, Daniel Vízek, Pavel Beran, Štěpán Bicera a nejlepší z této pětice Vojtěch Berka, který doběhl šestý a velkou měrou tak přispěl k celkové čtvrté příčce družstva.

Foto 1

Foto 2

Úspěchy ve školním roce 2021/22

Krajské finále ve vybíjené

V květnu 2022 se v Příbrami uskutečnilo okresní kolo mladších žákyň ve vybíjené. Soustředěná a rychlá hra našich hráček dovedla náš tým k historickému prvnímu místu v této kategorii.

Jako mistr okresu jsme po deseti dnech od okresního kola vycestovali reprezentovat na krajské finále. Soutěž se konala v Benešově na místní základní škole. Turnaje se účastnilo 8 základních škol ze Středočeského kraje, se kterými jsme se v turnaji každý s každým postupně utkali. Naše děvčata zvládla všechna utkání bez ztráty kytičky. V turnaji byla dvě družstva z benešovských základních škol, dále Kralupy nad Vltavou, Mladá Boleslav, Dobřichovice, Kutná Hora a nejvíce našim hráčkám dalo zabrat družstvo z Brandýsa nad Labem, se kterým vyhrála v nádherném utkání o jeden bod. Na závěr jsme mohli zvednout nad hlavou pohár pro vítěze a zakousnout se do zlatých medailí. Ve vítězném týmu hrála Aneta Pospíšilová, Eliška Skalíková, Alena Žibřidová, Barbora Částková, Kateřina Částková, Markéta Částková, Johana Brotánková, Dominika Hásková, Eva Morávková, Anna Pavlíková, Adéla Vachalíková, Tereza Pejsarová, Vendula Šourková a Veronika Burmanová.     

 

Okresní kolo v minifotbale

V okresním kole v minifotbale, které se konalo na umělém hřišti u Litavky v Příbrami, vybojovali naši žáci výborné 3. místo.  Na turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 13 škol okresu, nejeli jako favorité. Už samotný systém soutěže byl velmi těžký. Hrálo se ve třech skupinách po čtyřech, respektive po pěti týmech, a jen vítěz skupiny postoupil do finálové trojice. Ostatní školy potom bojovaly o další pořadí. Naši hoši podali výborné výkony a hráli pěkný fotbal. Postoupili do finále, kde nestačili pouze na ZŠ Březové Hory a  1. ZŠ Dobříš. Třetí místo je v konkurenci ostatních škol okresu Příbram skvělým umístěním. Školu vzorně reprezentovali Jan Šourek, Zdeněk Žibřid, Karel Dražan, Matouš Hrdina, Lukáš Dřevíkovský, Ondřej Fous, Daniel Vízek, Marek Havel, Vojtěch Berka a Jiří Sazima.