Červen

PROJEKT BĚŽÍ I V KARANTÉNĚ!!!!!

Zprávičky z naší pohodové školičky

Téma: Vzduch

Téma posledního školního měsíce je vzduch. Čistý vzduch je jedním z hlavních faktorů, které mají vliv na zdraví člověka. Člověk se v průměru za den nadechne 20 000krát, což může odpovídat asi15 kg spotřebě vzduchu denně. Hluboké dýchání v čistém prostředí vede k rovnováze organismu.  Jděte na procházku a dýchejte z plných plic!

Motivační písnička:

To je dobře náhodou, že nežijem´ pod vodou.
Na vzduchu, na vzduchu, můžem´ zpívat ejchuchu!

Zeptali jsme se:

Co znamená čistý vzduch?
Proč je důležitý čistý vzduch?
Jak můžeme zlepšit ovzduší?
Piš názory, myšlenky, pocity…

Naše zapsané myšlenky a názory:

„Dobře se dýchá tam, kde je čistý vzduch! Někteří spotřebují tolik vzduchu k vytrubování fanfár, že se ho nedostává k dýchání jiným lidem. Měli bychom se procházet častěji, aby naše mysl mohla být osvěžena čerstvým vzduchem. Prakticky všechny živé organismy by bez vzduchu nemohly vůbec existovat. Vzduch je neviditelná látka, která je všude kolem nás. Vzduch potřebujeme ke svému životu, stejně jako živočichové a také každá rostlina. Když se vzduch pohybuje, vnímáme ho jako vítr. Bez vzduchu by naše planeta byla mrtvou pouští. Na horách je vzduch podstatně čistší než ve městech. Nezapomínejme, že čistotu vzduchu ovlivňujeme a v našich rukou je ta moc jej taky zničit a tím zahubit nejen zvířata, lesy, moře, rostliny, ale i sami sebe. Příroda, životní prostředí je to, čeho bychom si měli nejvíce vážit. Lidé chtějí žít v pěkném prostředí, dýchat čistý vzduch, pít čistou vodu. Pokud nebudeme chránit životní prostředí, budeme zlikvidováni s ním. Člověk je součástí přírody a je na ní závislý, a proto, když zničí přírodu, zničí i sebe.“

Buď jen prostě v pohodě, však nenechej nic náhodě!!!
                                           Třída 5. A