Projekt škola v pohodě – pohoda ve škole…

Zprávičky z naší pohodové školičky
Už jsme tu zase…V říjnu si připomínáme Den stromů, a tak druhé téma projektu bylo jednoznačné – „Stromy.“
Motivační písnička pana Svěráka a Uhlíře:
„Na stejné zemi, co my, bydlí tu s námi stromy, mlčí a hledí si svého listíčka zeleného…“
Zeptali jsme se:
Co pro tebe znamená strom? Jak na tebe stromy působí? Co ti mohou dát? Co ty jim? Máš nějakou zkušenost, názor, myšlenku?
Naše zapsané myšlenky a názory:
„Strom je tvůj přítel, dává ti kyslík, jablka a nezradí tě, ale potěší tě! Stromy jsou nádhera! Strom má kořeny jako člověk. Stromy jste pro nás život. Se stromy máme žít, ne je ničit! Uklidňují. Stromy rostou na Zemi pro radost a užitek lidí. Když nás bolí hlava nebo máme bolest na srdci i na duši, jdeme do lesa. Bez stromů by nebylo kyslíku. Dělají příjemnou atmosféru. Jejich dřevo krásně voní. Stromy jsou nádhera. Mám ráda procházky kolem stromů, je mi u nich dobře a někdy se jich ptám, jak se daří? Jste pro nás život. Všechny stromy jsou krásné, staré i mladé. Každý strom má své kouzlo. Přináší mi klid, radost a vyrovnanost. Můžeme pod nimi posedět. V koruně stromu je nádherně! Stromy uklidňují, jsou čarovné. Měli bychom si jich vážit, oni nám to vrátí. Kvůli nim žijeme a máme je rádi. Stromy jsou součást světa, ve kterém žijeme. Strom je král rostlin. Jsou a budou tu déle než my, hodně pamatují.“
Buď jen prostě v pohodě, však nenechej nic náhodě!!!
Těšte se na další téma pro měsíc listopad v dalším čísle…
Třída 5. A